سوالات کدام باکس در کنکور ارشد 92 از همه سخت تر بود؟

آصف پنج‌شنبه 26 دی‌ماه سال 1392 @ 19:15 چاپ


اعلام جزئیات دقیق زبان آزمون دکتری ۹۳

آصف پنج‌شنبه 26 دی‌ماه سال 1392 @ 19:08 چاپ

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره بخش زبان خارجی در کنکور دکتری تخصصی سال ۹۳ گفت: آزمون زبان در کنکور دکتری تخصصی در حد سطح عمومی مقطع کارشناسی بوده و برای همه رشته ها یکسان است.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: امتحان زبان در سطح عمومی کلیه رشته ها در سطح لیسانس (کارشناسی) بوده  و برای همه رشته ها یکسان است چرا که سنجش عمومی معیار عمل بوده است.


وی درباره اعمال نمره منفی به آزمون زبان در کنکور دکتری گفت: با توجه به اینکه بقیه دروس نمره منفی دارد در صورتی که این درس نمره منفی نداشت سطح نمره اش بالا می رفت و در ارزیابی نمرات توازن را از بین می برد.


رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: ضریب درس زبان از ۲ به یک کاهش یافته است و به همین منظور زمان آزمون زبان از ۱۰۰ دقیقه به ۳۰ دقیقه کاهش یافته است.


نکته جالب توجه اینکه خبرگزاری ایسنا که از تخصصی شدن زبان خبر داده بود در یک اقدام کاملا غیر اخلاقی و غیر حرفه ای به جای انتشار اصلاحیه برای خبر قبلی خود اقدام به اصلاح متن آن مطابق خبر حاضر کرده است که واقعا جای تاسف دارد.

منبع: http://phdtest.ir/


ثبت نام آزمون مبانی مهندسی حرفه ای 93

آصف پنج‌شنبه 26 دی‌ماه سال 1392 @ 19:04 چاپ

به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون مبانی مهندسی حرفه ای (Fundamentals of Engineering)  (بخش اول آزمون PE) می‌رساند، نظر به اینکه این آزمون در تاریخ 18 اردیبهشت ماه سال 1393 برگزار خواهد شد، داوطلبان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه این ازمون از روز سه شنبه مورخ 01/11/1392 لغایت یکشنبه مورخ 31/1/1393 به سایت اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و پس از پرداخت وجه مربوط به ثبت نام،  نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام، اقدام نمایند.


الف) موارد قابل توجه:


1- داشتن مدرک کارشناسی(لیسانس) و یا بالاتر در یکی از رشته های مهندسی فوق که مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری باشد.


2- دانشجویان مهندسی رشته های فوق که ترم آخر تحصیلی کارشناسی خود را می گذرانند نیز می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند، این داوطلبان در صورت قبولی در آزمون، برای دریافت گواهی، ملزم به ارائه مدرک کارشناسی خود می‌باشند.


ب) تکالیف داوطلبان‌ برای‌ شرکت‌ در آزمون مبانی مهندسی حرفه ای (FE) 


1-  مراجعه به سایت اینترنتی سازمان برای تهیه کارت اعتباری و دفترچه راهنمای ثبت‌نام.


2-  تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.


3-  تکمیل تقاضانامه ثبت‌نام از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر (01/11/92  لغایت 31/1/93)


ج) پرداخت هزینه ثبت نام: 


نظر به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، لازم است داوطلبان به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال می‌باشد، با مراجعه به سایت این سازمان و پرداخت مبلغ 700.000 (هفتصد هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری برای تکمیل تقاضانامه و فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.


اصلاحیه جدید آیین نامه شورای هدایت استعداد درخشان

آصف پنج‌شنبه 19 دی‌ماه سال 1392 @ 11:44 چاپ

شرایط شرکت در المپیادهای علمی و دانشجویی


دانشجویان سال سوم به بالای دوره کارشناسی رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، الهیات و معارف اسلامی، حقوق، علوم تربیتی، شیمی، فیزیک،آمار، ریاضی، زیست‌شناسی، مهندسی برق،مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی عمران، مهندسی کشاورزی و طراحی صنعتی می‌توانند به دوصورت در المپیاد علمی دانشجویی شرکت کنند.


1- المپیاد متمرکز


دانشجویان با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد که همزمان با المپیاد متمرکز است می توانند در رشته های مختلف المپیاد شرکن نمایند که شرایط و ضوابط آن همانند آزمون کارشناسی ارشد است. پس از بررسی و اعلام نتایج در صورتی که جزو 15 نفر اول (با کسب حد‌نصاب نمره علمی بدون احتساب معدل) باشند به مرحله دوم المپیاد راه می‌یابند.


توجه : فارغ التحصیلان نیمه اول (سال تحصیلی برگزاری المپیاد) یا فارغ التحصیلان بهمن ماه سال تحصیلی برگزاری المپیاد می توانند در المپیاد شرکت نمایند. این مطلب بدین معنی است که دانشجویانی که یک ترم از زمان فارغ التحصیلی آنان گذشته است می توانند در المپیاد شرکت نمایند.

 
ادامه مطلب...

شهریه دکتری دانشگاه شبانه، پردیس، مجازی و غیر انتفاعی 92-93

آصف پنج‌شنبه 19 دی‌ماه سال 1392 @ 09:08 چاپ
ابوالفضل حسنی مدیرکل دفتر گسترش توضیحاتی در خصوص شهریه دکتری شبانه و دکتری پولی پردیس دانشگاه ها اعلام کرد.وی با بیان اینکه شهریه پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها برای سال آینده افزایشی نخواهند داشت، از افزایش شهریه دانشگاه‌های غیرانتفاعی، دوره‌های شبانه، مجازی و واحدهای بین‌الملل دانشگاه‌ها خبر داد.

ابوالفضل حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه شهریه پردیس‌های خودگردان برای سال آینده نیز همان ۴۵ میلیون تومان برای کارشناسی ارشد و ۵۵ میلیون تومان برای دوره‌های دکتری خواهد بود، اظهار کرد: برای سال آینده در دوره‌های شبانه، واحدهای بین‌الملل و مجازی حدود ۲۰ تا ۳۵ درصد افزایش شهریه خواهیم داشت.
وی افزود: پیشنهادی برای افزایش شهریه دانشگاه‌های غیرانتفاعی نیز شده است که پس از بررسی و تصمیم‌گیری نهایی، میزان دقیق آن اعلام خواهد شد.
مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم در پایان خاطرنشان کرد: افزایش شهریه دانشگاه‌ های غیرانتفاعی نیز بین ۲۰ تا ۳۵ درصد خواهد بود.


ادامه مطلب...

Habits & Routines

امیررضا شنبه 14 دی‌ماه سال 1392 @ 10:49 چاپ


Known hell or unknown heaven

امیررضا پنج‌شنبه 12 دی‌ماه سال 1392 @ 20:57 چاپ

?Why is it that people prefer known hells to unknown heavens

Do you Know why?

Any idea?


برچسب‌ها: unknown heaven، Known hell، heaven، hell
تعداد کل : 9   1     2   >>