X
تبلیغات
رایتل

معرفی کتاب/ زناشویی و اخلاق-راسل/استمنا

علی راد شنبه 3 مرداد‌ماه سال 1394 @ 00:23 چاپ

"زناشویی و اخلاق" برتراند راسل 21 فصل داره. قصدم اینه برا معرفی کتب خلاصه ای فصل هشتم این کتاب(تابوی معرفت جنسی) رو براتون قرار میدم منتها فعلا پست رو ناقص میذارم.(باید یه دور بخونم .. که میشه فردا شب ایشالا)

فک کنم حدودا شش هفت کتاب از راسل ترجمه شده. چون شاید نتونم همه رو تک تک معرفی کنم همین جا بگم:

تماااااام کتابهای براتراند  راسل پیشنهاد منه برا  سپیده ها، فرشته ها،عبدالرحیم ها ووو ساده و روان می نویسه بجز برخی از متونش که واقعا راه نداره برا ساده نویسی. نوشته هاش مشخصه که کمتر عصبی مزاج هست  یعنی جملاتی رو  که از فروید و نیچه و امثالهم خوندیم، کمتر تو نوشته های  راسل پیدا میشه.

خب اینم خلاصه اش برام دشوار و لذا به سبک دیگه ای معرفی میکنم و امکان تایپ نبود و عکس ها مربوط به فصل تابوی معرفت  جنسی هست. قسمت از کتاب رو با هم میخونیم:

روانکاوی نشان داده و ثابت کرده:

حدودا 18 ساله بودم که در نمایشگاه، کتابی(در واقع کتابچه) در مورد عوارض "خودارضایی" خوانده بودم که اتفاقا اشاره به جنون هم شده بود و مورد جالبی که به خاطرم مونده اینه که گفته بود بیماری سل نیز یکی از عوارض  خودارضایی هست. نویسنده معتقد بود بر اساس احادیث این کتاب رو نوشته است.  یکی از موارد مهم در  مبحث احادیث ، علم رجال هست که صحت  و تواتر احادیث رو برسی می کند و کار طاقت فرسایی هست که شب زنده داری  ها نیاز داره. من با نظر راسل در این مورد دقیقا موافقم. جالب اینجاست که راسل گفته ترس از عواقب خطرناک استمناف فرد رو روانپریش و.. 

سایت ها تیلفر میشوند و از طرفی بازار وی/پی/ان ها داغ. مبلغین کم سواد، جوگیر، کم مطالعه  دنیایی از ترس و اضطراب و احساس گناه را در ذهن نوجوانان تزریق می کنند و از طرفی بازار روانپزشک ها و داروهای روانپریشی داغ.  دقیقا در جریان هستم. نیازی  نیست به پرونده های روانپزشک ها دسترسی داشته باشین. یکی از علایق  من خواندن بخش مشاوره سایت هایی نظیر تبیان و.. هست..

دبیرستان که بودم چند کتاب جنایی از اقای محقق خوانده بود(ایشون بازپرس جنایی هستن و کتاب هاشون بر اساس واقعیت بود).  یاد کتاب "مقصر کیست" ایشون افتادم. در یکی از فصل های این کتاب به دختری اشاره شده که اصلا در باغ مسائل جنسی نبود. شب زفاف مقاومت میکند و داماد احمق هم  متوجه قضیه نمیشود و دامن دختر معصوم خونی میشود و از ننگ چنین حادثه ای خودسوزی میکند!

دقیقا یکی از دلایلی که  تعدادی از دختران و پسران ایرانی در ارتباط با جنس مخالف  ضعیف عمل می کنند و  شدیدا خجالت می کشند همینه. ندادن پاسخ صحیح به پرسش های جنسی انها در سنین کودکی.


دیدگاه های این نوشته : 2
شنبه 3 مرداد‌ماه سال 1394 , ساعت : 00:43
سلام.
بنظرِ من هم راسل متفکرِ بزرگیه که باید نوشته‌هاش حتما خونده بشه.
البته یک‌سری کتاب‌های بازاری هم داره... فردی مثلِ ویتگنشتاین بخاطرِ این قضیه بسیار به راسل طعنه می‌زد...
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
شش هفت کتاب از راسل دارم که خواندنی هستن از دیگر اثار ایشون اطلاع ندارم شایدم هنوز ترجمه نشدن. ولی مرسی از اطلاعتون. من باب ترجمه:
دقت شما قابل تحسینه. و خوشحالم که خوانده ای مث شما دارم. لازم میدونم چند نکته رو ذکر کنم اضاف بر موردی که شما اشاره فرمودین:
بعضی از متون ترجمه ی ترجمه هست مثل کتاب های فروید. ابتدا المانی بعد انگلیش بعد فارسی.
مورد دومی که خاطرم میرسه قلم سنگین و یا هوش بالا(بالاتر از نرم جامعه) بعضی از نویسندگان هست. مثلا خیلی از متون فروید واقعا نیاز به تفسیر دارد چه بسا برا خود آلمانی زبان ها.
مورد سوم نوع کتاب هست. اصولا درک مباحث روانشناسی و جامعه شناسی برا توده سنگین هست. به نوعی همان جمله معروف که احیانا از علامه جعفری باشد و می گوید مغز بشر در درک مجردات ضعیف هست.
مورد آخر که هنوز برای خودم قوت نگرفته در واقع به نوعی عکس تکامل داوین هست. ظاهرا مغز بشر به نوعی در طول تاریخ ضعیف شده هست نه در کل تاریخ البته. چه در علوم انسانی و فنی مهندسی من بارها شاهد چنین موضوعی بودم. خیلی از مقالات و کتاب های قدیم و جدید رو که کنار هم میذارم ذهن ضعیف بشر کنونی کاملا احساس میشه. در علوم مهندسی شاید دلیلش استفاده ی زیاد بشر از رایانه باشه..
دوشنبه 5 مرداد‌ماه سال 1394 , ساعت : 04:57
یه نکته : که آموزش درمانی و س ک س تراپی کم داریم یا نداریم و حتی تو دانشگاه ها روی این موضوع کمتر توجه شده (درسی مثلا تنظیم خانواده )از نظر س ک س تراپی خودارضاعی میتونه مفید باشه برای بعضی افراد که بستگی به شخص داره و یه فرمول کلی برای همه نیست البته بازم تاکید از نظر س ک س تراپی این عمل مورد تایید نیست حتی در اروپا برای اینکه بچها این کارو نکنند راهای پیدا کردن(جدید یا قدیم) مثلا:
وقتی بچه های میخواستند بخوابند رو تختشون بالای تخت نوعی زنگ گوله قرار میدادند که با تکان خوردن تخت به صدا در میامد و پدرو مادر متوجه میشدند
حتی اگه فیلم هاشون رو نیگاه کنی دخترا و پسرا لباس های سفید بلند به تن میکردن که جلوگیری از دست زدن بچه ها به نقاط جنسی
و یا وسیله های رو برای مردان در ناحیه زیر شکم بسته میشد که جلوگیری از این عمل بشه و...
برای اطاعات بیشتر از کلیپ های دکتر مریم محبی میتونی در زمینه های سکس تراپی استفاده کنی ایشون روان درمان و ..
از یو تیوب بگیر کلیپ هاش
امتیاز: 0 0
پاسخ:
زنده باشی رحیم جان
نکتهی قبل توجه اینکه اگه علی راد به چند نفر معتاد و منحرف جنسی(صرفا همین خودارضایی) بگه اهسته و با برنامه ترک کنید سریع موضع میگیرن و کافرش میخوانن.. دو دلیل عمده داره و یکی ااصل پیگمالیون هست و دیگری اینکه "قسمت اعظمی از عقل توده تو چشماشونه". اولی رو حق میدم ولی برای دومی : اگه علی راد بگه 140 واحد روانشناسی پاس کردم سریع نظرشون بر میگرده..
راستش اسم ایشون رو احتمالا اول بار از شما شنیده باشم و اون نکته ای اول اشاره کردین نمیدونم چیزی شبیه پیشنهاد من هست یا نه و فعلا مشغله زیاده و وقت برا دیدن این کلیپ ها نیست و در نهایت:
من فعلا هر چه لازم بود به مدد راسل در متن ضعیفم نوشتم. رایتینگ فارسی من ضعیف بود قبول دارم ولی پرتی کم داشت و مکانیکی و اگاهانه جملات رو انتخاب کردم
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.