X
تبلیغات
رایتل

انتقال حرارت لوله ی بلند سوراخ دار با دو سیال مجاور/گمبیت فلوئنت

علی راد یکشنبه 4 آبان‌ماه سال 1393 @ 13:37 چاپ

منبع کل متن زیر:http://specialist.blogfa.com/

خب خوشحالم که پس از مدت ها دارم اینجا برای دوستانم می نویسم. چند روز قبل یکی از کاربران برام یه پیام خصوصی داد و نوشت که برام دعا کرده به خاطر پستی که نوشته ام. خیلی خوشحال شدم. انگیزه گرفتم که به سرعت بیام و یه پست دیگه بنویسم. در این پست قصد دارم یکی از تحقیق هایی که توسط من و یکی از دوستانم انجام شده رو برای دانلود شما قرار بدم. این تحقیق در مورد آموزش گمبیت و فلوئنت می باشد.


این پروژه مربوط به درست انتقال حرارت ۱ مهندسی مکانیک می باشد و موضوع آن انتقال حرارت لوله ی بلند سوراخ دار با دو سیال مجاور می باشد. اگر شما هم مثل من درگیر یافتن آموزشی برای کار با نرم افزار گمبیت و فلوئنت هستید، توصیه ی من استفاده از این فایل PDF می باشد. زیرا در آن قدم به قدم و با قرار دادن شکل، مراحل توضیح داده شده است. امیدوارم که نهایت استفاده رو ببرید.


اما در پایان چکیده ی این مقاله را برای شما قرار می دهم.


چکیده


در ابتدا اندکی با نرم‌افزار تحلیل فلوئنت آشنا می‌شویم و سپس به بررسی اجمالی لوله های حرارتی (که مهم‌ترین کاربرد تحلیل حاضر در صنعت است) می پردازیم.


در این تحقیق، با مساله انتقال حرارت لوله ی بلند سوراخ دار از جنس Alminum مواجه هستیم که درون سوراخ و بیرون قطعه دو سیال متفاوت قرار دارد. مساله فقط با حالت پایا تحلیل و شرایط مرزی روی دیواره ها همگی از نوع شرایط مرزی جابجایی در نظر گرفته شد. مساله در گمبیت مدل سازی و مش ریزی می‌گردد و سپس در فلوئنت تکمیل و در نهایت نتایج بدست می آید.دانلود فایل PDF تحقیق گمبیت و فلوئنت (توسط خودم)


دیدگاه های این نوشته : 0
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.