X
تبلیغات
رایتل

دانلود کتاب گزیده ای از رساله ی اینشتین

علی راد شنبه 31 تیر‌ماه سال 1391 @ 07:48 چاپ

دانلود کتاب گزیده ای از رساله ی اینشتین

شخصیت های اصلی این رساله:اینشتین،فلمینگ،آیت الله سید حسین بروجردی،بوهر،جان.اف.کندی،علیرضا پهلوی، حمید رضا پهلوی

پیشنهاد می کنم این کتاب رو بخونید. در مورد اثبات وجود خدا بصورت عقلانی است و نسبیت و..(هنوز کامل کتاب رو نخوندم)

یه پشنهاد دیگه: کتاب را بخونید بدون توجه به شخصیت ها و مطالبی که جاهای مختلف خوندین(آیا فلانی شیعه شد؟ و باقی ماجرا) 

حجم:حدود 1.5 مگ

دانلود کنید


دیدگاه های این نوشته : 1
یکشنبه 1 مرداد‌ماه سال 1391 , ساعت : 05:57
نامه انیشتین به آیه الله بروجردی و اسلام آوردن ایشان چند سالی است که مطرح شده و برخی با اصرار فراوان قصد واقعی جلوه دادن آن را دارند ؛ حقیقت آن است که قضاوت کردن در این خصوص کار آسانی نیست . از آن جا که انگیزه های چنین جعل و سند سازی ها یا داستان سرایی هایی در بین جامعه ما و همه جوامع به نوعی وجود دارد و تجربه تاریخی هم نشان داده که اکثریت این موارد از واقعیت برخوردار نیست ؛ در جمع بندی باید گفت :
1- سعی نداشته باشید که این امر را حقیقتی مسلم و قطعی بدانید ،مگر زمانی که منابع رسمی و معتبر این اسناد ادعایی را مورد بررسی و دقت و تایید قرار دهند ، امری که ظاهرا تاکنون رخ نداده است ، زیرا اگر در آینده نادرستی این امر به اثبات برسد ، لطمه به شما و ادعای دینی تان بر می گردد .
2- این مورد همانند موارد مشابه همان گونه که ممکن است به واسطه تلاش برخی مخالفان اسلام مخفی مانده و اسناد آن در دسترس عموم قرار نگرفته باشد، در عین حال ممکن است ادعای نادرستی باشد که با تصورات اشتباه از جانب اسلام دوستان مطرح شده باشد . در نتیجه باید مراقب بود که بر سر یک ادعا که احتمال خطای آن می رود ،دغدغه دینی درست نکنید ؛ زیرا نه اثبات این امر بیانگر حقانیت اسلام است و نه انکار آن نشانه مخالفت با دین .
3- به رغم ارزش های علمی و جایگاه اندیشه تجربی انیشتین در جهان امروز نباید از یاد برد امروزه که انیشتین به عنوان یک دانشمند یهودی مشهور است ، این امر تاثیر چندانی در اعتبار و ارزش این دین نداشته وندارد . در نتیجه تغییر دین او به اسلام یا توجه او به این دین هم تقریبا وضعیتی مشابه خواهد داشت .
http://www.pasokhgoo.ir/node/47599
امتیاز: 0 0
پاسخ:
دقت کنید: گفتم بدون توجه به قیل و قال ها بخونید. اصلا فرض کنید نویسنده ی کتاب من هستم. اثبات ها رو بخونید..
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.