X
تبلیغات
رایتل

کمک گرفتن از ضمیر ناخوآگاه

علی راد شنبه 21 شهریور‌ماه سال 1388 @ 13:32 چاپ

هدف این هست که از ضمیر ناخود آگاه خود در یادگیری کمک بگیریم. یعنی ضمیر ناخود آگاه خود را در خدمت خودمان قرار بدهیم و در وقت خودمان صرفه جویی کنیم. دو مثال زیر برای شما آشنا نیست؟

مثال1: آیا تا الان برایتان پیش نیامده است که شب موقع خواب٬به این فکر کرده باشید که صبح در ساعتی مورد نظر از خواب بیدار می شوید و اینگونه هم شده باشد؟(البته بدون ساعت زنگ دار).

این همان ضمیر ناخود آگاه  است.

مثال2: حدود نیم ساعت برای حل یک مسئله وقت گذاشتید اما به جواب نرسیدید٬ دیگر ادامه ندادید و به کارهای دیگر پرداختید.(البته یک نیم نگاهی به آن مسئله داشتید هر چه باشد نیم ساعت از وقت شما را گرفته بود). درزمانی دیگر( مثلا 24 ساعت بعد) دوباره سراغ همان رفتید٬ با کمال تعجب این بار به جواب مسئله رسیدید!

بله ضمیر ناخود آگاه شما در آن 24 ساعت برای حل آن مسئله فعال بوده است.

برای فعال شدن ضمیر ناخود آگاه در مورد یک موضوع در ابتدا باید یک سری اطلاعات به مغز بدهیم.(همان نیم ساعتی که برای حل مسئله وقت گذاشتید و به جواب نرسیدید).

نباید در آن 24 ساعت(یا هر چندساعت دیگر) در کل بی خیال موضوع شوید٬ یک نیم نگاهی به مسئله داشته باشید(مغزتان در مورد آن مسئله هوشیار باشد) و به خودتان تلقین نمایید که ضمیر ناخود آگاه شما حتما به جواب خواهد رسید و از افکار منفی دوری کنید. 

دقت کنید این پست شما را با یکی از قدرتمندترین تاکتیک های مدیریت زمان آشنا کرد(در مثال 2 همین که ادامه ندادید و به کارهای دیگر پرداختید زمان را مدیریت کردید!)