X
تبلیغات
رایتل

قانون مه یر و روش مهندسی مجدد

علی راد پنج‌شنبه 8 مرداد‌ماه سال 1388 @ 19:21 چاپ

قانون مه یر و روش مهندسی مجدد: قانون مه یر می گوید پیچیده کردن چیز ها کار ساده ای است اما ساده کردن آنها کار پیچیده ای است. اما چگونه کارها را ساده کنیم؟:

تمام روش ها و قانون های مدیریتی ارتباط مستقیم یا غیر مستقیمی با هم دارند. هر چه اطلاعات بیشتری در مورد مدیریت بدانید درک قانون مه یر نیز برای شما آسان تر خواهد بود. چون ذهن بازی نسبت به مدیریت دارید.

اگر قانون ها و روش هایی که در پست های قبلی برایتان آوردم خوانده باشید فوری می توانید تشخیص دهید که استفاده از آنها کار را برای شما آسان می کند. (قانون پیچیدگی٬ تکانه ی حرکت و... روش اهرم ٬برش سالامی و ...)

روش مهندسی مجدد چیست؟ این روش کار ها را ساده می کند.یعنی راه حلی است برای قانون مه یر. در روش مهندسی مجدد تمام توجه شما به اصلاح روندکار معطوف می شود. این روش 6 گام دارد.

در گام اول مهندسی مجدد شما چندین کار را در هم ادغام می کنید.

در گام دوم مهندسی مجدد شما بجای اینکه چندین کار را به افرد متعدد محول کنید فقط یک نفر را مامور انجام آنها می کنید(اگر این گام برایتان قابل درک نبود در بخش مدیریت زمان٬ روش ها و قانون ها ٬قانون پیچیدگی را بخوانید)

در گام سوم مهندسی مجدد شما بعضی از کارها را به شرکت ها یا اشخاص دیگری که در آن زمینه تخصص دارند واگذار می کنید.

در گام چهارم مهندسی مجدد بعضی از کارها را به کارمندان یا بخش های دیگر شرکت خودتان می سپارید.

درگام پنجم مهندسی مجدد بعضی از کارها را که درتولید محصول نهایی نقش ندارند بطور کلی حذف می کنید.

و سرانجام در گام نهایی مهندسی مجدد برای کاهش تنگناها و افزایش کارایی٬ ترتیب انجام کار را تغییر می دهید.

دقت کنید قانون مه یر و روش مهندسی مجدد نه فقط در امر مدیریت شرکت ها کاربرد دارند بلکه در کارهایی دیگر نظیر آمادگی جهت کنکور نیز می توانید از آنها استفاده کنید. مدیریت زمان یعنی همین.